Hakkımızda

Therasilk olarak misyonumuz CİLT SAĞLIĞINI iyileştirmektir. Araştırma ve yenilik açısından cilt bakım endüstrisine liderlik etmeye ve bilimin desteklediği gelişmiş cilt bakımını sağlamaya kararlıyız. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ'nin bilimsel altyapısında insanı ve insan sağlığını önemseyen bakış açısıyla titiz çalışmalar sergilemekteyiz. Cilt bakım felsefemiz ÖNLEME- KORUMA-DÜZELTME . Bu prensiplerle mümkün olan en sağlıklı cildi ve optimal yaşlanma karşıtı sonuçları sağlamak için İpek proteinin cilt dostu yapısına en sinerjik molekülleri bulup formüller geliştiriyoruz.

Therasilk Cilt Bakım Ürünlerinin Patent Hakları 'BAŞKENT ÜNİVERSİTESİNE' Aittir.


Başkent Üniversitesi, 13 Ocak 1994 tarihinde Ankara’da Türkiye Organ Nakli ve Yanık Tedavi Vakfı ile Haberal Eğitim Vakfı tarafından kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Başkent üniversitesi Türkiye’nin ilk vakıf üniversitelerinden biri olup kurucusu Sayın Prof. Dr. Dr. Mehmet Haberal’dır.

Felsefemiz Çevresel etkilerin oluşturduğu hasarların önüne geçmek, yaşlanmaya karşı etkin koruma sağlamak ve gelişen cilt sorunlarına karşı düzeltici fayda sağlamak amacıyla ürünler tasarlarız.


DR. H.ŞEBNEM KÜÇÜK


Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olan Şebnem Küçük, aynı Fakülte'de Doğum ve Jinekoloji alanında Doktorasını tamamladı.


Türkiye de kök hücre ve hücresel tedavilerin klinik uygulamalara uygun üretimin öncüsüdür.


Etik anlayış, bilgi birikimi ve tecrübesiyle 2015 yılında temeli atılan firmasıyla özgün projeler geliştirmek üzere yoluna devam etmektedir.


2006 yılında Avusturya Krems’deki Ars Arthro Biyoteknoloji firmasında; Doku Mühendisliği, Hücre Kültürü Üretim Teknikleri ve Hücre İşleme Merkezi kurulumu üzerine eğitimler aldı. Bu eğitimlerin ardından Bilkent Üniversitesi Teknokent'de bir Hücre İşleme Tesisi kurdu. Bir Temiz Oda ve Kalite Kontrol Laboratuarından oluşan bu tesisin, GMP kurallarına uygun işlemesi için validasyon master plan ve standart operasyon prosedür dosyalarının oluşturulması ve GMP uygunluğunun alınmasına önderlik etti. Kurucu Laboratuar Müdürü olduğu Laboratuar'da, Türkiye de ilk üç boyutlu kollajen matriks içinde kondrosit hücre kültürünün klinik uygulama standartlarına uygun şekilde üretimini gerçekleştirdi. Konuyla ilgili mevzuat ve yönetmeliklerin oluşturulması açısından Sağlık Bakanlığıyla birlikte çalışmalar sürdürdü. Bu dönemde gerek TÜBİTAK gerekse Sanayi Bakanlığı'nın destek programlarına pek çok proje sundu. Üniversite-Sanayi birlikteliklerini en verimli şekilde kullanarak projeleri tamamladı.


Şebnem Küçük, Doku Mühendisliği alanında uygun biyomateryallerin geliştirilmesi ve üretimi, kök hücre tedavilerinde kullanılacak hücrelerin izolasyonu, tanımlanması, üretim standartları, klinik kullanıma uygunluğu, kalite kontrol testlerinin yanı sıra, klinik uygulama teknikleri konusunda da 8 yıllık deneyime sahiptir.