Hakkımızda

Therasilk ve Soya Silk Ürünlerinin Satış ve Pazarlama Hakları Silkomed Kozmetik Medikal San. ve Tic. Ltd. Şti.’ye aittir. 

Therasilk Cilt Bakım Ürünlerinin Patent Hakları ‘BAŞKENT ÜNİVERSİTESİNE’ Aittir. 

Silkomed olarak, Araştırma ve yenilik açısından cilt bakım endüstrisine liderlik etmeye ve bilimin desteklediği gelişmiş cilt bakımını sağlamaya kararlıyız. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ’nin bilimsel altyapısında insanı ve insan sağlığını önemseyen bakış açısıyla titiz çalışmalar sergilemekteyiz.

Cilt bakım felsefemiz ÖNLEME- KORUMA-DÜZELTME’dir. Bu prensiplerle İpek proteinin cilt dostu yapısına en sinerjik molekülleri bulup formüller geliştiriyoruz.

Felsefemiz; çevresel etkilerin oluşturduğu hasarların önüne geçmek, dış etkenlere karşı etkin koruma sağlamak ve gelişen cilt sorunlarına karşı önleyici fayda sağlamak amacıyla ürünler tasarlamaktır.

NEDEN İPEK PROTEİN? 

Therasilk Kozmetik/Kişisel Bakm Ürünlerinde İpek Proteini kullanılmaktadır. Yaşamın temel taşını oluşturan proteinler önemli bir besin kaynağı olup, medikal ve kozmetik alanda önemli fonksiyonları bulunmaktadır.

İpek proteini ise, ipek böceğinin kozalarından doğal ortamda elde edilen, ipek böceğinin kozasını örmesi esnasında salgıladığı bir sıvıdır. İpek proteini bu amaçla kullanılan tüm protein çeşitlerine göre cilde en çok uyum gösteren yapıdır.İpek proteini, cilt ve saç kozmetiğinde oldukça fazla kullanılmaktadır.

İpek Proteinin yardımcı olduğu etkiler şunlardır;
->  İpek proteini, krem veya losyon formunda kullanıldığında cilt esnekliğini artırmaya, cilt kırışıklıklarını azaltmaya ve anti-aging etkiye yardımcı olur.
-> İpek proteini, ciltten nem kaybının önlenmesine ve nem dengesinin korunmasına yardımcı olur.
-> İpek proteini, cilt yüzeyinde koruyucu bir film tabakası oluşturmaya yardımcı olur.
-> İpek proteini, cilde yumuşaklık ve pürüzsüzlük kazandırmaya yardımcı olur.
-> İpek Proteini, yıkamaya dayanıklıdır.
-> İpek Proteini, cillte renk bozukluklarının giderilmesine yardımcı olur.
-> İpek Proteini, güneşe bağlı bozulmaların onarımına yardımcı olur.
-> İpek Proteini, ipeksi yumuşaklık vermeye yardımcı olur.

NEDEN SOYA PROTEİN? 

Soya Silk Protein Elyafından üretilen ve insanların cildini koruyan dünyadaki tek botanik (bitkisel) protein elyaftır. Çinliler tarafından ve insan eliyle yapılmış ilk tekstil lifidir. Hayteks Ekolojik Tekstil tarafından üretilmekte olan Soya Protein Elyafı, insan teni ve kullanımı için bir çok yararlı özelliklere sahiptir.

-> Soya Silk Kumaşı, kaşmir ile aynı yumuşaklık, akıcılık ve parlaklığa sahiptir.

-> İpek gibi likid parıltı, Soya Silk kumaşına oldukça zarif gösterir.

-> Soya Silk kumaşı pamuktan çok daha iyi nem geçirme özelliğine sahiptir.

-> Soya Silk kumaşı dünya lideri “island” (ada) ve “groove” (yivli, kanallı, çentikli) lif yapısına sahip şekilde üretilebilir.

-> Soya Silk kumaşı doğal bir görünüşe sahiptir.

Soya Protein Elyafı, “Soya Silk” Soya Protein Elyafı insanların derisini koruyan dünyadaki tek botanik (bitkisel) lifidir. Bugüne kadar hiç bu kadar yumuşak, konforlu, rahat ve akıcı bir şeye dokunmamışsınızdır. Sanki derilerin birbirine teması gibi bir hisse kapılırsınız. “Soya Silk” soya protein elyafı canlı bir liftir, yeni yeşil bir tekstil lifidir ve içinde yüksek kaliteli bir çok doğal lifleri ve karışımları bulundurur.

“Soya Silk” Soya Protein Elyafı, oldukça ileri, gelişmiş bir tekstil lifidir. Soya fasulyesi topağının bioenerji teknolojisi ile yağlanmasından sonra elde edilir. İlk önce, küresel proteinler soya fasulyesi topağından damıtılır ve arıtılır. İkinci olarak, yardımcı etmenler ve biyolojik enzimler altındaki işlemlerden sonra küresel proteinlerin büyüklüklerinde yapısal değişiklikler oluşur ve daha sonra protein eğirme (spinning) sıvısı yüksek polimerler eklenerek şekerlenir, ve üçüncü olarak ta bu sıvı pişirildikten sonra 0.9~3.3dtex lif ıslak eğirme olarak üretilmiş olur ve asitlenerek sağlamlaştırılır. Son olarak ise, sarmal bukleler haline getirilerek ısıtılır ve daha sonra kısa hammadde olarak kesilir.

“Soya Silk” Soya Protein Elyafı, sağlık, konfor, ve yeni yüzyılın yeşil lifi olmasından dolayı övgüye değer bulunmuştur. Ana malzeme Soya fasulyesi Proteini, miktar olarak fazla ve fiyat olarak ucuz ve onu kullanmak kaynaklar açısından fazla bir yük getirmeyecek ve kaynakların iyileştirilmesine ve geliştirilmesine yardımcı olacaktır. “Soya Silk” Soya Protein Elyafının üretimi çevreye bir kirlilik getirmez. Aksesuarlar ve yardımcı malzemeler zehirli değildir. Protein çıkarıldığında arta kalan artıklar yem olarak kullanılabilir.

Soya Silk” Soya Protein Elyafı, sadece çok üstün nitelikli, kaliteli doğal liflerin değil aynı zamanda sentetik liflerinde fiziksel özelliklerine sahiptir. “Soya Silk” Soya Protein Elyafı, insanların rahat, konforlu ve güzel giyinme ihtiyaçlarını karşılamakta aynı zamanda rahat, basit giyim trendine de uymaktadır. Tekstil endüstrisinde orta ve yüksek sınıf için potansiyel bir tekstil malzemesidir.